גילוי עשן

במקרים רבים של שרפות שבהן היו נפגעים או אבדות האסון היה יכול להימנע על ידי התקנת מכשיר המזהה עשן שיתריע את האנשים הנוכחים במבנה בזמן שהמכשיר קולט עשן בבניין המכשיר יודיע לאנשים שהם צריכים להתפנות מהמקום ובכך יציל אנשים רבים. מכשיר זה קיים והוא נקרא מערכת לגילוי אש. המערכת בנויה ממערכות אלקטרוניות שברגע שהן מזהות עשן הן משמיעות צליל אזעקה שאומר ליושבים בבניין להתפנות מהאזור. המערכת של גילוי העשן בנויה.

כיבוי אש

המערכות נועדו בראש ובראשונה לאפשר מילוט של אנשים מהמבנה במקרה של שריפה, על ידי מתן התרעה מוקדמת בדבר השריפה ויצירת תנאים המאפשרים מילוט. יתרון נוסף של מערכות אלו הוא צמצום ואף מניעה של נזקים משריפה. המערכות מטפלות במספר שלבים של שריפה: מערכת גילוי אש ועשן שנועדה לאתר שריפות עם היווצרותן, מערכות כיבוי אש שיעודן טיפול בשריפות, ומערכות טיפול באוויר שנועדו לאפשר מילוט אנשים בעת שריפה.

אין זה מן ההכרח שכל המערכות יהיו קיימות במבנה. מערכות גילוי עשן הן הנפוצות ביותר, אחריהן מערכות הכיבוי ולבסוף מערכות.

גלאי עשן

לגלאי העשן צורות רבות:

גלאי עשן באמצעות מושכן – כאשר אדם שנמצא בתוך הבניין ומזהה ריח של עשן בתוך הבניין הוא מושך מושכן או בלחצן שלרוב נמצא בתיבה אדומה על הקיר עם כיסוי זכוכית, על האדם לשבור את כיסוי הזכוכית ולהוריד את המושכן או ללחוץ על הלחצן. לאחר לחיצה על הלחצן או הורדת המושכן נשמעת אזעקה והספרינקלרים ממטירים מים או נוזל כיבוי.

גלאי יניקה - זהו גלאי עשן ששואב את האוויר בחדר בתדירות גבוהה כדי לערוך על האוויר דגימה הבודקת אם האוויר נקי ואם מינון הפחמן הדו חמצני באוויר תקין. בעזרת הבידוק המהיר ניתן לדעת באופן אמין אם יש שרפה או אין.

גלאי אופטי – גלאי אופטי זהו גלאי עשן שפועל לפי רמת עשן באוויר. הגלאי מופעל בעזרת כמות מספקת שנכנסת למערכת הגלאי, רק כאשר כמות העשן בגלאי גדולה מספיק הגלאי מפעיל את האזעקה.

גלאי חום – גלאי חום זה גלאי שמזהה עלייה גדולה וקיצונית בטמפרטורת החדר ומרתיע את הנוכחים בבניין.

ספרינקלרים מתז מים

ספרינקלרים או בעברית מתז מים הוא חלק ממערכת כיבוי אש. תפקיד הספרינקלרים הוא לכבות את השרפה בעזרת מים או חומר אחר כאשר מערכת גלאי העשן פועל. חלק זה במערכת משחרר/ ממטיר מים בכל סיטואציה שבה הטמפרטורות בניין עולה על הטמפרטורה שבחרו. מתז המים מורכב מכלי שמכיל נוזל, החוסם כדור ,שסותם צינור כאשר גלאי האש מרגיש בעליית טמפרטורה הנוזל מתחמם ומפוצץ את הכלי. כאשר הכלי מתפוצץ הכדור משתחרר והצינור משחרר מים שמכבים את השרפה. להמטיר מים שיכבו את השרפה.

הספרינקלרים מחוברים לצינורות מים בתוך הבניין שמספקות מים למתזים בעת השרפה. מתזי המים לא תלויים בבני אדם ולבני אדם אין הרבה שליטה עליהם לכן הסיכוי שיהיה תקלה בהם קטן ולפעמים אף אפסי.

צ'ופ מערכות אבטחה

המיגון והמקצועיות שלנו, הבטחון והשקט שלך!

צור קשר עוד היום: 054-4333600 או chup4u@gmail.com

צ'ופ מצלמות אבטחה המומחים שלך במערכות מיגון, תקשורת, מתח נמוך ומניעת פריצה. צ'ופ מצלמות אבטחה מספקת שירותי התקנת מצלמות אבטחה ללקוחותיה, החל מהתקנת מערכת פשוטה של מספר מצלמות בודדות ועד התקנת מערכות מורכבות של מאות מצלמות המכסות טווח של 360 מעלות.
logoratina

צ'ופ מצלמות אבטחה מספקת שירותי התקנת מצלמות אבטחה ללקוחותיה, החל מהתקנת מערכת פשוטה של מספר מצלמות בודדות ועד התקנת מערכות מורכבות של מאות מצלמות המכסות טווח של 360 מעלות

צרו קשר

צ'ופ מצלמות אבטחה, רמלה, ישראל (התקנות בכל הארץ)

054-4333600

 chup4u@gmail.com

המיגון והמקצועיות שלנו, הביטחון והשקט שלך